BOOMTOWN BUILD

BOOMTOWN BUILDSM

Zaprojektuj miasto przyszłości

Uwaga budowniczowie! Potrzebujemy Waszej pomocy w zaprojektowaniu i zbudowaniu miejsca do życia i pracy dla wszystkich. W sezonie 2019/2020 BOOMTOWN BUILD połączcie Wasze zdolności do rozwiązywania problemów i kreatywność aby wspólnie stworzyć lepszą przyszłość.

Program FIRST® LEGO® League Jr. Discovery ma na celu zachęcić dzieci, już od najmłodszych lat, do odkrywania cudów świata przez naukę i technologię. W tym roku po raz pierwszy prezentujemy nowe i ekscytujące Wyzwanie, skierowane do dzieci w wieku 4 – 6 lat!

Każda grupa, składająca się maksymalnie z czworga dzieci rozpoczyna odkrywanie rzeczywistych wyzwań i problemów współczesnego świata i proponuje autorskie rozwiązania. Budując model bazowy z zestawu Discovery, korzystają z konstrukcji jako punktu wyjścia. Następnie młodzi inżynierowie projektują nowy, ulepszony model wykorzystując elementy z zestawu STEAM Park. Pracując, rozwijają u siebie nawyki przydatne w nauce, takie jak wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu i umiejętność wykorzystania wcześniej zdobytej wiedzy w nowych sytuacjach. Drużyny dzielą się z innymi swoją pracą, pomysłami, zbudowanymi modelami i nabytymi umiejętnościami STEAM na uroczystym Festiwalu. W trakcie przygody z FLL Jr. Discovery, ścieżkę wyznaczają dzieciom Podstwowe Wartości, ucząc je, że prawdziwą wartością może być podróż sama w sobie!

Dzieci pracują wspólnie, aby zastanawiać się i zadawać pytania, budować i majsterkować, słuchać i dzielić się. Pod koniec programu przedszkolaki stają się bardziej pewne siebie i są lepiej przygotowane do stawiania czoła przyszłym wyzwaniom. Jednak przede wszystkim odkrywają radość z nauki!

Rejestracja na bieżący sezon jest otwarta od  kwietnia 2019 roku. Więcej informacji o konkursie można znaleźć tutaj. Szczegółowe zadania i materiały do ​​pracy są będą przesyłane do zarejestrowanych zespołów FLL Jr. Discovery od sierpnia 2019 roku.

HARMONOGRAM

  • OD KWIETNIA: Oficjalna rejestracja drużyn.
  • OD KOŃCA LIPCA: Wysyłka zestawów FLL Jr. Discovery.
  • SIERPIEŃ: Publikacja zadań na dany sezon.
  • LISTOPAD – CZERWIEC: Czas na lokalne Festiwale.

REJESTRACJA DRUŻYN

Wzięcie udziału w konkursie FIRST® LEGO® League Jr. Discovery Edition w sezonie 2019/20 dla jednej drużyny wiąże się z poniesieniem opłaty rejestracyjnej (w sezonie 2019/2020 – 200 zł). Opłata rejestracyjna zawiera:

  • Notatnik Inżyniera – Znajduje się w nich miejsce dla dzieci do zapisywania pomysłów, szkiców i postępów podczas zajęć. Przewidziana jest jedna strona do uzupełnienia na dwa spotkania.
  • Przewodnik Trenera – Znajdziesz tu opisane i wyszczególnione 10 spotkań. Ogólnie rzecz biorąc jest to plan pracy dla jednej drużyny, godzinne spotkanie podzielone na różnej długości aktywności.
  • Zestaw Discovery – Składa się z Modelu Odkrywcy, trzech kart z instrukcjami do zbudowania mostu, ludzików LEGO DUPLO, zestawów 6 klocków i maty do zbudowania miasta.
  • Zestaw Discover More – Został zaprojektowany, by dziecko zabrało go do domu, aby zaangażować całą rodzinę w pełne zabawy, istotne ćwiczenia. Zawiera dwa komplety 6 klocków, pozwalające dorosłemu i dziecku wspólnie brać udział w aktywnościach.

Od końca sierpnia zestawy będą wysyłane do zarejestrowanych drużyn (wysyłka wliczona w cenę).

Każda drużyna powinna mieć dostęp do klocków z zestawu
LEGO Education STEAM Park.