Mission MOON

MISSION MOONSM

Odkrywanie życia na księżycu

Jakby to było żyć na księżycu? Sezon FLL Jr. 2018/19 przeniesie Cię do miejsca, w którym sam będziesz tworzyć zasady, rozwijać się i odkrywać wszystko co jest wokół Ciebie. Wyzwanie czeka – dołącz do MISJI KSIĘŻYC!

Co roku FIRST® LEGO® League Junior prezentuje nowe i ekscytujące wyzwanie, które rozpala umysły młodych twórców – dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Każda grupa składająca się z maksymalnie sześciu dzieci rozpoczyna poszukiwania eksplorację prawdziwego, życiowego problemu oraz szuka jego rozwiązania budując model z zestawu Inspiracyjnego FLL Jr. Korzystając z konstrukcji jako punktu wyjścia młodzi inżynierowie projektują nowy, ulepszony model. Pracując uczą się podstawowych umiejętności inżynierskich i programistycznych i stosują tą wiedzę aby poruszać modelem. Zespołu również dokumentują swoją pracę w Inżynierskim Notesie oraz dzielą się swoją przygodą z FLL Jr. poprzez prezentację POKAŻ MI plakatu. W trakcie przygotowań drużyny kierują się Podstawowymi Wartościami FLL Jr. oraz doceniają korzyści płynące z pracy zespołowej.

Rejestracja na bieżący sezon jest otwarta od 9 kwietnia 2018 roku. Więcej informacji o konkursie można znaleźć tutaj. Szczegółowe zadania i materiały do ​​pracy są będą przesyłane do zarejestrowanych zespołów FLL Junior od 1 sierpnia 2018 roku.

HARMONOGRAM

 • Rozpoczęcie rejestracji – 09.04.2018 r.
 • Opublikowanie szczegółów misji konkursowych – 01.08.2018 r.
 • Koniec rejestracji drużyn – 21.10.2018
 • Wystawy FLL Jr. – od listopada 2018 do marca 2019

Etapy regionalne FIRST® LEGO® League Junior w sezonie 2018/2019:

 • Warszawa – 16 marca 2019, Szkoła Podstawowa nr 53, ul. Rudzka 6
 • Poznań – 5 stycznia 2019, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, ul. Umultowska 87

REJESTRACJA DRUŻYN

By wziąć udział w Konkursie FIRST® LEGO® League Junior należy zarejestrować się bezpośrednio na stronie organizatora europejskiej edycji Turnieju.


Wzięcie udziału w konkursie FIRST® LEGO® League Junior w sezonie 2018/19 dla jednej drużyny wiąże się z poniesieniem opłaty rejestracyjnej (kwota jeszcze nie znana, w sezonie 2017/2018 było to 615 zł). Opłata rejestracyjna zawiera:

 • Dokumenty Wyzwania – Co roku jest nowy temat i dokumenty, stworzone we współpracy z ekspertami związanymi w aktualnym tematem Wyzwania.
 • Zestaw Motywacyjny – Zawiera różne elementy LEGO, klocki, minifigurki i płytki do konstrukcji. Od końca sierpnia zestawy będą wysyłane do zarejestrowanych drużyn (wysyłka wliczona w cenę).
 • Materiały dla Trenera – Porady, linki, Podręcznik Trenera.
 • Przewodnik Spotkań Drużyny – Przewodnik który pomoże przeprowadzić od sześciu do dwunastu spotkań. W podręczniku znajduje się godzinny plan zajęć (w pdf)
 • Inżynierski Notes – Notes dla drużyny, który można wykorzystać na każdym spotkaniu. W notesie znajdują się zadania do wykonania oraz miejsce na notatki i rysunki (w pdf)