O FLL Jr. Discovery

CO TO JEST FLL JR. DISCOVERY?

Nigdy nie jest za wcześnie, by odkrywać STEAM!

FIRST® LEGO® League Jr. Discovery Edition został stworzony jako wspólna inicjatywa Amerykańskiej fundacji  FIRST® (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) i LEGO® żeby zachęcić dzieci w wieku od 4 do 6 lat do odkrywania nauki. Wyzwanie zostaje przedstawione dzieciom poprzez kolorowe klocki, które są im doskonale znane.

Drużyna (maksymalnie 4 uczestników) wraz z trenerami (np. nauczyciele) odkrywa i zgłębia istniejący problem taki jak źródła energii, segregacja śmieci, czy współistnienie ludzi i zwierząt. Drużyna tworzy Model z klocków LEGO®który prezentuje drużynę i ich odkrycia. Drugim krokiem jest zbudowanie poruszającego się modelu z klocków LEGO®. Podczas naukowej podróży dzieci uczą się pracy w grupie oraz odkrywają fascynujący świat nauki i technologii. W centrum konkursu są Podstawowe Wartości FLL Jr. Discovery Edition takie jak szacunek, dzielenie się doświadczeniem czy krytyczne myślenie. Na koniec każdego sezonu drużyny spotykają się na Festiwalu żeby zaprezentować swoje osiągnięcia, podzielić się pomysłami oraz wspólnie się bawić.

DRUŻYNA I TRENER

Drużyna składa się z maksymalnie 4 uczestników w wieku od czterech do sześciu lat. Dzieci nie mogą być młodsze ani starsze. Granicą jest 1 stycznia roku, w którym zostało ogłoszone wyzwanie. Granicą dla sezonu FLL Jr. Discovery 2018/2019 jest 1 stycznia 2018 co znaczy, że dzieci które nie skończyły 4 lat lub skończyły 6 lat przed 1 stycznia 2018 nie mogą wziąć udziału w programie.

Drużyna FLL Junior jest wspierana przez minimum jednego trenera (koniecznie pełnoletniego). Trener towarzyszy drużynie i motywuje ją w czasie przygotowań oraz podczas Festiwalu.

Czy aby zostać trenerem jest potrzebna specjalistyczna wiedza?

W FLL Jr. Discovery kluczem do sukcesu jest przede wszystkim kreatywność. Każdy członek drużyny wnosi do niej swój unikalny talent który warto wykorzystać.

Jako trener powinieneś przede wszystkim pomagać dzieciom uczyć się i odkrywać nowe rzeczy. Dla każdego, kto chce zostać trenerem FLL Jr. Discovery mamy specjalnie przygotowane materiały.

JAKIE MATERIAŁY SĄ POTRZEBNE?

  • Zestaw do zbudowania konstrukcji – Należy przede wszystkim wykorzystać zestaw LEGO® Education STEAM Park do zbudowania modelu, ale można również dodatkowo korzystać z innych klocków LEGO DUPLO.
  • Zestaw Discovery – Każda zarejestrowana drużyna otrzymuje Zestaw Discovery. Zestaw ten składa się z elementów LEGO®, minifigurek, płytek do budowania, maty i kompletów 6 klocków. Pracę nad projektem i modelem polecamy zacząć od wykorzystania Zestawu Discovery, który co roku jest nowy.
  • Klocki LEGO® – Zestaw do zbudowania konstrukcji oraz Zestaw Discovery są wystarczające aby wykonać model i konstrukcję FLL Jr. Discovery. Oczywiście, jeśli drużyna chce, można wykorzystać dodatkowe elementy LEGO®.

JAKIE SĄ KOSZTY?

Opłata rejestracyjna na FLL Junior kosztuje 200 złotych (w sezonie 2019/20) za drużynę.

PODSTAWOWE WARTOŚCI FLL JUNIOR

Podstawowe Wartości FLL Jr. Discovery to fundament całego programu. Jest to jeden z kluczowych elementów odróżniających FLL Jr. Discovery od innych programów przeznaczonych dla dzieci. Uczestnicy przestrzegając Podstawowych Wartości uczą się, że przyjazna konkurencja, wzajemne wsparcie, wspólne wypracowanie rozwiązania, pomaganie sobie nawzajem są podstawą pracy zespołowej.

  • jesteśmy drużyną
  • pracujemy razem. Nasz Trener pomaga nam się uczyć ale odpowiedzi na pytania znajdujemy sami
  • dzielimy się swoimi odkryciami z innymi
  • jesteśmy pomocni, mili, podczas pracy i zabawy traktujemy się z szacunkiem
  • wszyscy jesteśmy zwycięzcami
  • dobrze się bawimy!

Poznaj tegoroczne wyzwanie FIRST® LEGO® League Jr. Discovery Edition.

2019/2020 BOOMTOWN BUILD